Wiosenny sezon nordic walking rozpoczęty z udziałem sztumian

Piotr Piesik
Rozpoczęcie wiosennego sezonu nordic walking odbyło się w Parku Reagana w Gdańsku, z licznym udziałem sztumian. Na dystansach 6 i 12 kilometrów wystartowało ponad 270 zawodniczek i zawodników, w tym gronie 18 mieszkańców miasta i gminy Sztum.

Oto wyniki. Na dystansie 6 km Aleksandra Brzustewicz z czasem 40.20 zajęła pierwsze miejsce w kategorii K-40, Jan Kołpak z czasem 40.20 był najlepszy w kategorii M-65, Jacek Anaczkowski z rezultatem 41.03 wygrał kategorię M-18, Mirosław Podolski z czasem 42.19 był pierwszy w kategorii M-60, Ewa Zembrzuska z czasem 45.48 wygrała kategorię K-60, Maria Mazerska z rezultatem 46.41 była najlepsza w kat. K-65.

Na podium stanęli ponadto Krzysztofa Parafiniuk w kategorii K-30, Ryszard Kłopotowski w kat. M-40, Irena Kołpak w kat. K-60, Angelika Pyzik - Kapszewicz w kat. K-18.

Na dystansie 12 km Mirosław Anaczkowski z czasem 1.15.52 był drugi w klasyfikacji open oraz pierwszy w kategorii M-55.
Startowali ponadto: Barbara Krawczykowska, Regina Langmeser, Halina Demska, Czesława Jaźwińska, Helena Stefańska, Barbara Gruszka, Regina Lipińska i Hanna Hryniewiecka.

Obok zdjęcia udostępnione przez LKS Zantyr.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe