Beata Niemyjska siódma w Polsce. Udany start lekkoatletki Zantyra w mistrzostwach kraju seniorów

Radosław Konczyński
Beata Niemyjska jest zawodniczką w wieku młodzieżowca (U23), ale z powodzeniem wystartowała w rywalizacji seniorek. archiwum prywatne
Beata Niemyjska, zawodniczka Zantyra Sztum, mieszkanka powiatu nowodworskiego, ma za sobą kolejny bardzo dobry start w imprezie mistrzowskiej. W sobotę wieczorem (29 lipca) zajęła 7 miejsce w biegu na 5000 m podczas 99 PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w Gorzowie Wielkopolskim.

Siódme miejsce Beaty Niemyjskiej w seniorskiej rywalizacji na 5000 m

Bieg na 5000 m kobiet był przedostatnim akcentem MP w lekkoatletyce w Gorzowie Wielkopolskim (potem na tym samym dystansie rywalizowali jeszcze mężczyźni). W gronie 16 zawodniczek znalazła się Beata Niemyjska z Zantyra Sztum, dla której była to pierwsza impreza seniorska. Z czasem 16.57,17 minuty zajęła 7 miejsce.

Bieg typowo taktyczny, z bardzo wolnym początkiem. 3000 metrów w czasie 10 minut i 34 sekund; wolniej, niż biegałam 10 000 metrów dwa tygodnie temu. Po trzech kilometrach dość mocne przyspieszenie i kolejne 2 km przebiegnięte w czasie 6 minut i 23 minut, z czego ostatni kilometr poniżej 3.10 minuty. Zadanie wykonane – skomentowała Beata Niemyjska.

Biegaczka Zantyrka była jedną z czterech lekkoatletek z województwa pomorskiego, które wystartowały w biegu na 5000 m. Wicemistrzynią kraju została Julia Koralewska z AZS AWFiS Gdańsk (16.44,14), 6 miejsce zajęła Olimpia Breza z KUKS Remus Kościerzyna (16.55,06), ósma była Monika Dubiella z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz (16.58,00).
Mistrzynią Polski została Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard (16.43,51).

Był to kolejny bardzo dobry start Beaty Niemyjskiej w lipcu. Przypomnijmy, że dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w mistrzostw Europy młodzieżowców, które odbyły się w Espoo. Podopieczna trenera Seweryna Jażdżewskiego podczas imprezy w Finlandii zajęła 10 miejsce.

Beata walczyła jak lew – komentował potem trener zawodniczki Zantyra. - 10 miejsce to olbrzymi sukces. Mistrzostwa Europy w Finlandii pokazały mi, że niczego nam nie brakuje. Jedyne, czego potrzebujemy, to czas.