Zwycięstwo Olimpii Sztum na inaugurację sezonu w A-klasie. Powiśle Dzierzgoń w IV lidze po perypetiach z Aniołami przywiozło punkt

Radosław Konczyński
Od zwycięstwa rozpoczęła sezon w A-klasie sztumska Olimpia, pokonując na wyjeździe Nogat Malbork. Z kolei Powiśle Dzierzgoń w 4 kolejce IV ligi pomorskiej zremisowało na wyjeździe 2:2 z Aniołami Garczegorze.

Powiśle uratowało jeden punkt, grając w dziesięciu przeciwko Aniołom

Powiśle Dzierzgoń przed meczem z Aniołami po trzech kolejkach miało na koncie 3 punkty, więc bardzo chciało powiększyć dorobek. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że tak się stanie. Już w 3 minucie goście prowadzili dzięki bramce Bartłomieja Błaszczyka, a w 21 minucie wynik podwyższył Michał Gajewski .

Na przerwę dzierzgonianie zeszli przy prowadzeniu 2:0, ale wiedzieli, że będzie trudno, bo wyjdą na murawę w dziesięciu. W końcówce pierwszej połowy Artur Galeniewski został ukarany czerwoną kartką; według przyjezdnych, decyzja arbitra była dyskusyjna. Anioły zdobyły bramkę kontaktową z rzutu karnego (tutaj goście mieli jeszcze więcej pretensji), potem wyrównały i dalej naciskały, ale drużynie z Dzierzgonia udało się uratować remis.

Powiśle (11 m., 4 pkt) w 5 kolejce w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) o godz. 17 podejmie Bałtyk Gdynia (4 m., 9 pkt).

Spadkowicz ze Sztumu lepszy od beniaminka z Malborka

W minioną sobotę (19 sierpnia) rozpoczął się nowy sezon w A-klasie. W czwartej grupie rywalizuje Olimpia Sztum, która spadła z V ligi. W pierwszym meczu wygrała na wyjeździe 2:0 z Nogatem Malbork, beniaminkiem. Trzeba przyznać, że to „najniższy” wymiar kary. Goście objęli prowadzenie w 25 minucie. Kacper Jachimowski, bramkarz gospodarzy, został pokonany w sytuacji sam na sam przez Wojciecha Zimnego. Około pięciu minut później po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przy słupku z kilkunastu metrów uderzył Kacper Kapszewicz.

W pierwszej połowie Olimpia całkowicie panowała nad sytuacją na boisku. Po przerwie miejscowi już postawili trudniejsze warunki. W końcówce goście mieli jeszcze 2-3 dobre okazje, by podwyższyć wynik.

Olimpia: Więckowski – Mateusiak (80 Emilian Michalski), Nowak, Pliszka, Zimny (71 Ciesiński) – Michał Kopecki, Blejwas (55 Barnat), Pudlik, Floriański, Mateusz Kopecki – Kacper Kapszewicz (78 Dawid Kapszewicz).

W 2 kolejce sztumianie w sobotę (26 sierpnia) o godz. 15 podejmą GKS Gardeja.