Wyjazdowy remis piłkarzy Powiśla Dzierzgoń

Piotr Piesik
Archiwum
W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi piłkarze Powiśla Dzierzgoń zremisowali na wyjeździe z Brdą Przechlewo 1:1.

Bramkę dla białozielonych zdobył Maciej Pietrzyk w 58. minucie gry. Do przerwy notowano wynik bezbramkowy. Jak relacjonuje dyrektor klubu z Dzierzgonia Krzysztof Mamczarz, mecz był wyrównany, obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia bramki. Już w 5. minucie gry gospodarze wykonywali rzut karny, który obronił Tomasz Kowalski. Pięć minut później arbiter podyktował karnego dla Powiśla, jednak Krzysztof Wierzba strzelił w poprzeczkę. Remis jest sprawiedliwym wynikiem, tym bardziej, że mecz toczył się na trudnym, nierównym boisku.

Powiśle zagrało w Przechlewie w zestawieniu: Kowalski - Zieliński, Mioduński, Orłowski, Maluchnik, P. Galeniewski (70, A. Galeniewski), Waga, Kruczkowski, Mateusz Pietrzyk (80, Muller), Maciej Pietrzyk, Wierzba.

Powiśle zagrało bez kontuzjowanych Hadrysiaka i Pliszki. W kolejnym meczu nie zagrają Zieliński oraz Maluchnik, którzy muszą pauzować za kartki.