Sztumianie widoczni w regatach o Puchar Nogatu

Piotr Piesik
Magda Zadrejkowska i Agata Jarzyna dobrze popłynęły w regatach w Malborku
Magda Zadrejkowska i Agata Jarzyna dobrze popłynęły w regatach w Malborku Archiwum klubu
Kajakarze UKS Sokolik Czernin bardzo dobrze popłynęli w regatach o Puchar Nogatu im. Józefa Wiatra, rozgrywanych w Malborku.

Wszyscy reprezentanci Sokolika wywalczyli miejsca na podium - informuje Piotr Ciesielski, trener i prezes klubu z Czernina. Jakub Cysewski zwyciężył w konkurencji k-1 na 200 m, srebrne medale wywalczył w k-1 na 500 m i 5000 m. Cyprian Korinth wywalczył brązowe medale w k-1 na 200 m i k-1 na 500 m., w k-2 w parze z J. Cysewskim zajęli drugie miejsce. W kategorii juniorek młodszych Magda Zadrejkowska w k-1 na 200 m oraz w k-1 na 500 m wywalczyła srebrne medale, Oliwia Orlińska przypłynęła na metę w obu tych wyścigach trzecia. Ponadto Oliwia na dystansie 5000 m w k-1 zdobyła srebrny medal. Agata Jarzyna w kategorii młodziczek w k-1 na 500 m zajęła trzecie miejsce, na dystansie 5000 m wywalczyła srebrny medal. Emilia Wlazińska startowała poza konkursem w konkurencji juniorek młodszych i trzykrotnie jako pierwsza mijała linię mety pokazując młodszym koleżankom że jeszcze dużo muszą potu wylać na treningach by pływać równie szybko.