Sztumianie w czołówce Biegu Europejskiego

Piotr Piesik
Mieczysław Dobrenko (nr 300, tu na biegu w Sztumie) wygrał swoją kategorię wiekową w Biegu Europejskim Piotr Szymański
Czwarte miejsce zajął Bartosz Mazerski w XVI Biegu Europejskim na dystansie 10 km w Gdyni. Szósty na mecie był kolejny z reprezentantów sztumskiego Zantyra Karol Kaliś.

Dodajmy, że na starcie biegu stanęło ponad 5 tysięcy kobiet i mężczyzn. Bartosz Mazerski uzyskał rezultat 31.16, Karol Kaliś był o cztery sekundy wolniejszy, lecz i tak ustanowił swój nowy rekord życiowy. Zwyciężył w tym biegu Marek Kowalski z Żukowa z rezultatem 30.07.

Oprócz Karola Kalisia jeszcze siedmioro lekkoatletów Zantyra poprawiło swoje "życiówki": Jan Giembicki, Filip Kamiński, Jakub Jurewicz, Bartek Zdziennicki, Magdalena Bucewka, Andrzej Ludwik i Martyna Luterek. Swoją kategorię wiekową M70 wygrał Mieczysław Dobrenko.

Więcej o Biegu Europejskim w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń"