Świetny start dzierzgonian w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

Piotr Piesik
Marcel Tietz (z lewej) i Bartosz Kacperski na stadionie w Bydgoszczy
Marcel Tietz (z lewej) i Bartosz Kacperski na stadionie w Bydgoszczy Archiwum DKS Powiśle Dzierzgoń
Doskonale spisali się młodzi lekkoatleci z Dzierzgonia w 49. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych na stadionie w Bydgoszczy. Startujący w barwach malborskiego Sokoła Marcel Tietz zdobył trzy medale, Bartosz Kacperski plasował się w czołówce konkurencji.

49. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski rozegrano na stadionie w Bydgoszczy. W barwach klubu sportowego Sokół Malbork wystartował Marcel Tietz - mieszkaniec Dzierzgonia, trenujący pod kierunkiem Norberta Sajkowskiego. Spisał się doskonale, wygrywając konkurs trójskoku i zdobywając brązowe medale w skoku w dal oraz w biegu na 200 m.

W zawodach tej rangi debiutował Bartosz Kacperski, trenujący w klubie Powiśle Dzierzgoń pod kierunkiem Patryka Burdy. W skoku w dal uplasował się na 5. miejscu, identyczną lokatę zajął w biegu na 400 m, na dystansie 1500 m był szósty.

Obu sportowcom oraz ich szkoleniowcom gratulujemy wyników!