Andrzej Rogiewicz szesnasty w mistrzostwach Europy

Piotr Piesik
Archiwum klubu
Szesnaste miejsce zajął Andrzej Rogiewicz w biegu młodzieżowców w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych, rozgrywanych w bułgarskiej miejscowości Samokov.

Zawodnik sztumskiego Zantyra uzyskał na trasie długości 7913 m rezultat 26.15 i był najlepszy spośród polskich biegaczy. Mistrz Polski Tomasz Grycko, który kilkanaście dni temu na zawodach w Krakowie wyprzedził Andrzeja Rogiewicza o kilka sekund, tym razem uplasował się na 25. pozycji z czasem 26.26.

Mistrzostwa w kategorii młodzieżowców zdominowali tym razem Rosjanie - zwyciężył Ilgizar Safiulin z czasem 25.31. W klasyfikacji drużynowej Polska niestety daleko - na 8 miejscu spośród sklasyfikowanych 10 zespołów.
Start w Mistrzostwach Europy nie pozwolił Rogiewiczowi wziąć udział w drugim biegu Grand Prix Sztumu. Z tego samego powodu nie pojawił się w tych zawodach Zbigniew Jost z Kwidzyna, który uplasował się na 67. miejscu w biegu juniorów.

Jak podaje Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr, Andrzeja Rogiewicza nieco "prześladuje" szesnaste miejsce - identyczną lokatę zajął w Górskich Mistrzostwach Europy w tureckim Pamukale oraz Przełajowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Budapeszcie w 2012 roku.

Co do wyników innych reprezentantów Polski w Samokov - na 8. miejscu bieg ukończyła wśród seniorek Iwona Lewandowska z czasem 29.09, na 10. pozycji finiszowała wśród juniorek Weronika Pyzik z czasem 14.55. Najlepszy z polskich seniorów Krzysztof Gosiewski zajął 34. miejsce z czasem 34.10.