Tygodniowy przegląd prasy (Dzierzgoń, 22.03-28.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Dzierzgonia

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.03 do 28.03.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.03 do 28.03.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dzierzgonia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda w Dzierzgoniu. Sprawdź, jaka pogoda będzie w niedzielę, 29.03. Jaka będzie maksymalna temperatura?”?

Przegląd tygodnia Dzierzgoń od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogoda w Dzierzgoniu. Sprawdź, jaka pogoda będzie w niedzielę, 29.03. Jaka będzie maksymalna temperatura?

Czy pogoda w Dzierzgoniu będzie dzisiaj przyjemna? Sprawdź, jakie sa prognozy pogody na dzisiaj dla Dzierzgonia, a temperatura na zewnątrz cię nie zaskoczy. Zawsze przed wyjście z domu sprawdzaj aktualną prognozę pogody dla Dzierzgonia. Możesz przypiąć tę stronę do ulubionych i codziennie sprawdzać, jaka będzie dzisiaj (niedziela, 29.03) pogoda w Dzierzgoniu.

📢 Koronawirus. Korzystajcie z internetowych transmisji mszy świętych z kościołów na terenie powiatu sztumskiego

Daleko idące ograniczenia w gromadzeniu się ludzi w jednym miejscu, wprowadzone decyzjami na szczeblu rządowym, w praktyce uniemożliwiają udział wiernych w Mszy Świętej. Parafie na terenie powiatu sztumskiego będą prowadzić w niedzielę transmisje internetowe Mszy Świętych.

📢 Koronawirus. Również w powiecie sztumskim policjanci kontrolują przestrzeganie kwarantanny domowej

Policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca kwarantanny domowej - informuje Komenda Powiatowa Policji w Sztumie. Funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Dzierzgoń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dzierzgoniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nawet 10 lat mężczyzna może spędzić w więzieniu za liczne kradzieże z włamaniami do piwnic

Mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany przez policję pod zarzutem licznych włamań do piwnic w budynkach mieszkalnych. Przyznał się do winy. Stanie przed sądem - grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

📢 Hantawirus nie przenosi się z człowieka na człowieka. Chiny uspokajają po informacjach o wykryciu nowego przypadku zakażenia

Świeża informacja z Chin o tym, że robotnik z prowincji Junnan padł ofiarą choroby zakaźnej - hantawirusa - wywołała obawy wielu osób na świecie. Pojawiły się pytania, czy w dobie pandemii koronawirusa nie mamy do czynienia z nowym groźnym wirusem. Naukowcy uspokajają, że hantawirus jest znany od dziesięcioleci, nie przenosi się z człowieka na człowieka i jest na niego szczepionka.

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pogoda dla Dzierzgonia na weekend. Sobota - niedziela (28 - 29.03). Sprawdź prognozę pogody dla Dzierzgonia

Weekendowa pogoda dla Dzierzgonia. Jakich temperatur możemy się spodziewać w tę sobote i niedzielę? Sprawdź, jaka będzie pogoda w Dzierzgoniu w weekend 28.03 - 29.03. Według prognoz pogody dla Dzierzgonia na najbliższe dni, w weekend będzie maksymalnie nan°C. A jak to wygląda w szczegółach? W sobotę termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 15°C, natomiast w niedzielę - 3°C. W nocy możemy spodziewać się temperatur rzędu nan°C. Sprawdź pogodę na weekend (28.03 - 29.03) dla Dzierzgonia i przygotuj odpowiedni strój do wyjścia na zewnątrz.

📢 Koronawirus. Nie zanotowano zachorowania w powiecie sztumskim - coraz więcej osób objętych kwarantanną

Dobra wiadomość - według stanu na piątkowe popołudnie nadal nie wykryto przypadków koronawirusa w powiecie sztumskim. Informacja nieco gorsza - systematycznie przybywa osób odbywających kwarantannę, które mogły mieć kontakt z nosicielami wirusa.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Logotypy światowych marek w odpowiedzi na koronawirusa. Jak się zmieniły?

Temat koronawirusa jest obecnie eksploatowany na każdym polu, często zyskując lifestyle'owy, a nawet marketingowy kontekst. Światowe marki coraz chętniej przyłączają się do akcji promowania tzw. "social distancingu" - społecznej izolacji, zmieniając nawet swoje własne logotypy. Wspieranie zachowywania właściwej odległości między ludźmi znalazło swoje odzwierciedlenie w logo koncernów samochodowych takich jak Audi czy Volkswagen. Temat cieszy się zainteresowaniem także wśród grafików. Jak wyglądają nowe, pandemiczne logotypy?

📢 Lekarze z Włoch apelują do kolegów z innych krajów: „To doprowadziło do katastrofy”. Czego możemy nauczyć się od Włochów?

Włoscy lekarze pracujący w szpitalu znajdującym się w centrum epidemii opublikowali apel do kolegów z innych państw. Przytacza go portal Fakt.pl. W apelu lekarze z Włoch przyznają się do największych błędów, radzą też, co należy zrobić, żeby nie powtórzyć włoskiego scenariusza. Kraj jest w katastrofalnym położeniu. We Włoszech zakażonych może być już 53 tys. ludzi. Ofiar śmiertelnych koronawirusa jest tutaj więcej niż w Chinach.

📢 Ruszyła zrzutka dla zebrania funduszy na zakup sprzętu dla Szpitala Polskiego w Sztumie

Podejmowane są rozmaite działania dla poprawy wyposażenia Szpitala Polskiego w Sztumie w niezbędny sprzęt medyczny, potrzebny zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Ruszyła m.in. zrzutka internetowa, do której każdy z nas może dołączyć.

📢 Ceny mieszkań polecą na łeb na szyję? Rynek nieruchomości wyhamowuje przez koronawirusa w Polsce. Czego możemy się spodziewać?

Ceny mieszkań jeszcze kilka miesięcy temu biły rekordy. Rynek nieruchomości wydawał się nie do ruszenia. A jednak – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zatrząsła nim w posadach. Ceny mieszkań zaczną spadać - tak twierdzą eksperci przywoływani przez Businessinsidera. Popyt wyhamował, coraz mniej klientów chce kupić lub wynająć nieruchomość. Kryzys na rynku nieruchomości oznacza spory problem dla wielu sektorów. Notariusze i banki co najmniej zwolnią obroty.

📢 W najnowszym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń" - zapraszamy do lektury! Można tez zakupić e-wydanie gazety

Zapraszamy do lektury najnowszego dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń" do "Dziennika Bałtyckiego". W numerze jak co tydzień wiele aktualnych informacji z całego powiatu sztumskiego i regionu powiślańskiego. Zwracamy uwagę, że w okresie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa (kiedy powinniśmy unikać wychodzenia z domu) możemy nabyć e-wydanie gazety.

📢 Koronawirus. Powiat sztumski nadal bez przypadku zachorowania, przybywa osób objętych nadzorem

Na terenie powiatu sztumskiego nie zanotowano dotąd ani jednego przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa - według stanu na czwartkowe popołudnie.

📢 Siedzisz w domu? Zajmij się kwiatami. Sprawią ci radość i wypięknieją

Czas spędzany w domu warto wykorzystać na zajęcie się roślinami domowymi, albo rozpoczęcie przygody z nimi. Podpowiadamy, co warto zrobić przy kwiatach doniczkowych i jak o nie zadbać domowymi sposobami i środkami.

📢 Siedzisz w domu? Zajmij się kwiatami. Podpowiamy, co i jak zrobić

Czas spędzany w domu warto wykorzystać na zajęcie się roślinami domowymi, albo rozpoczęcie przygody z nimi. Podpowiadamy, co warto zrobić przy kwiatach doniczkowych i jak o nie zadbać domowymi sposobami i środkami.

📢 Czas na nowe hobby. Pomysły dla domowych artystów i majsterkowiczów

Nudzisz się w domu? Stajesz na głowie, aby znaleźć zajęcie dla siebie i bliskich? Trzeba zająć czymś ręce - najlepiej znaleźć nowe hobby. Może majsterkowanie lub rękodzieło? Sprawdziliśmy, jakie zajęcia zyskują popularność wśród internautów. Aby zacząć, możesz zamówić sobie kilka rzeczy na start z internetu - często jednak będziesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz nasze propozycje na nowe hobby - tym żyje "rzemieślniczy" internet.

📢 Jak promować biznes online podczas epidemii koronawirusa?

Epidemia koronawirusa i ograniczenie naszych możliwości wychodzenia z domu sprzyjają promocji online. To znakomita okazja do poprawienia widoczności swojej firmy w internecie. Sprawdź, czy wiesz, jak pozyskać nowych klientów i zleceniodawców w sieci.

📢 Stany Zjednoczone przegrywają walkę z koronawirusem? Nowe niepokojące statystyki zza oceanu

Rośnie niepokojący bilans epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych. W ciągu minionej doby w USA zmarło ponad 200 zakażonych osób. Stany Zjednoczone to kolejny kraj, w którym liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 1000. Wcześniej ten ponury pułap został osiągnięty przez Chiny, Włochy, Iran, Hiszpanię i Francję. Co gorsza, epidemia w Stanach dopiero nabiera rozpędu.

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3