Powiśle Dzierzgoń wygrywa w Redzie

Piotr Piesik
Archiwum
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń zdobyli komplet punktów w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi z Orlętami Reda, wygrywając w meczu wyjazdowym 2:1.

Pierwszą bramkę dla Powiśla zdobył Daniel Mioduński w 25. minucie z rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez gracza Orląt. Dodatkowo jeden z zawodników z Redy otrzymał czerwoną kartkę za dyskusje z arbitrem. W 60. minucie spotkania drugą bramkę dla Powiśla strzelił Jędrzej Chyła, doskonale egzekwując rzut wolny. Nastąpiło pewne rozluźnienie w grze dzierzgonian, co wykorzystali gracze Orląt, zdobywając honorową bramkę.

Powiśle Dzierzgoń zagrało w Redzie w zestawieniu: Kowalski - Kacprowicz, M. Hadrysiak, Zieliński, Gajewski, Chyła, Ruciński (70, Wierzba), Mioduński (80, Augustynowicz), Tomczyk, Felski (85, Żebrowski), Czahuk (80, Drzyzga).

Był to więc dobry weekend dla drużyn z powiatu sztumskiego, występujących w IV lidze - przypomnijmy, że wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Żuławami Nowy Dwór odniosła też Olimpia Sztum