Tygodniowy przegląd prasy (Dzierzgoń, 7.06-13.06.2020), poznaj najważniejsze informacje z Dzierzgonia

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dzierzgonia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dzierzgonia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dzierzgonia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.06 a 13.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czynne kąpieliska w Dzierzgoniu i okolicy 14.06.2020. Sprawdź, jakie kąpieliska są otwarte w Dzierzgoniu”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Dzierzgoń od 7.06 do 13.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czynne kąpieliska w Dzierzgoniu i okolicy 14.06.2020. Sprawdź, jakie kąpieliska są otwarte w Dzierzgoniu

Kąpieliska otwarte w Dzierzgoniu 14.06.2020. Jesteś z Dzierzgonia i chciałbyś spędzić czas nad wodą? Sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Czy rozpoczął się już sezon na Twoim ulubionym kąpielisku w Dzierzgoniu?Sprawdź, czy znajdziesz je na naszej liście. Dowiedz się, jaka jest ocena wody na kąpieliskach w Dzierzgoniu. Wskazujemy ważne informacje, które dotyczą kąpielisk w Dzierzgoniu. Kąpielisko to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego nad wodą. Przedstawiamy listę czynnych kąpielisk w Dzierzgoniu i okolicy.

📢 Koronawirus. Raport Sanepidu nt. sytuacji w powiecie sztumskim na dzień 12 czerwca

Przedstawiamy raport nt. sytuacji pod względem zagrożenia koronawirusem w powiecie sztumskim, na podstawie informacji Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Malborku, na dzień 12 czerwca 2020 roku. Dodajmy, że dziś podano o sześciu nowych przypadkach koronawirusa w województwie pomorskim, lecz żaden z nich nie pojawił się w naszym powiecie.

📢 Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa dla Pawła, chorego pracownika Zakładu Karnego w Sztumie - już w najbliższą środę!

3 czerwca odbyła się w Sztumie akcja honorowego poboru krwi z przeznaczeniem na pomoc dla Pawła, pracownika Zakładu Karnego w Sztumie, który zachorował na białaczkę. Odzew był ogromny, w najbliższą środę odbędzie się więc kolejna odsłona tej akcji, tym razem przybyć mają dwie ekipy z ambulansami krwiodawstwa.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo Yoga Smart Tab 10,1" 4GB X705F WiFi szary (ZA3V0053PL)

  • Producent: Lenovo
  • Ceny: od 1 188 do 1 304 zł.
  • Zobacz oferty

Samsung Galaxy Tab A 10,5'' 32GB LTE Szary (SM-T595NZAAXEO)

  • Producent: Samsung
  • Ceny: od 1 345 do 1 480 zł.
  • Zobacz oferty

Tygodniowa prasówka 7.06-13.06.2020 Dzierzgoń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dzierzgoniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pies zabłąkany w Sztumskiej Wsi - czy ktoś go rozpoznaje lub chciałby adoptować?

Widoczny na zdjęciu pies błąkał się w Sztumskiej Wsi - został umieszczony w kojcu Straży Miejskiej. Czy ktoś rozpoznaje psa lub chciałby stworzyć mu nowy dom?

📢 Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Wzmożony ruch w czasie długiego weekendu, więcej patroli oraz kontroli

Na pomorskich drogach trwa wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Wiele osób, korzystając z długiego weekendu, udaje się w podróż nad morze lub w rejon Kaszub. Pomorscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu i apelują o unikanie brawury za kierownicą.

📢 Prawo jazdy kat. B z szerszymi uprawnieniami? Nowe przepisy mają ułatwić życie kierowcom

Prawo jazdy kat. B może już niedługo zyskać nowe uprawnienia. Chodzi o zmiany w ustawie o transporcie drogowym podnoszące dopuszczalną masę pojazdu. Nowe przepisy mogą wejść w życie w przyszłym roku – taką informację przekazał wiceminister infrastruktury Rafał Weber w odpowiedzi na poselską interpelację.

📢 Koronawirus. Bez nowych zachorowań w powiecie sztumskim. Dwa nowe przypadki zanotowano w województwie pomorskim

Dwa nowe przypadki koronawirusa odnotowano w województwie pomorskim - podaje Tomasz Augustyniak, szef wojewódzkiego Sanepidu. Nie ma wśród nich mieszkańców powiatu sztumskiego.

📢 Zara zamknie 1200 sklepów przez koronawirusa. Handel przesunie do internetu

Zara – sieć sprzedająca ubrania na całym świecie – zapowiedziała zamknięcie 1200 sklepów stacjonarnych w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z deklaracjami hiszpańskiego giganta odzieżowego, ten ruch jest konieczny, ponieważ firma musi odbudować ogromne straty finansowe.

📢 Polska otwiera granice. Ale połowa Europy nie wpuści do siebie Polaków!

Polska otwiera w sobotę granice z Unią Europejską - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Na oficjalnej rządowej stronie poświęconej koronawirusowi natychmiast pojawiła się informacja, że ta decyzja oznacza "swobodę podróżowania". Niestety, tak kolorowo nie jest. Bo wiele europejskich krajów swoje granice dla Polaków nadal będzie miało zamknięte. Wszystko przez to, że Polsce ciągle nie zmniejsza się liczba zachorowań na koronawirusa. Które kraje nie wpuszczą Polaków mimo otwarcia granic? Zobacz na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Lek na koronawirusa w Polsce. Ucieka nam szansa na stworzenie leku na COVID-19. Może uratować miliony osób [12.06.2020]

Lek na koronawirusa. Dlaczego produkcja polskiego leku na koronawirusa nie może ruszyć z miejsca? Polska uczestniczy w naukowym wyścigu dotyczącym prac nad lekiem na COVID-19. Piątkowe wydanie "Rzeczpospolitej" alarmuje, że ucieka nam szansa na stworzenie leku, który może uratować miliony ludzi. Firma Biomed Lublin jest gotowa do produkcji leku, lecz jej start hamują... procedury, przez które zbyt mało osocza ludzkiego trafia do zakładu. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Ministerstwo Zdrowia, Agencja Badań Medycznych, a może ktoś inny?

📢 Wakacje 2020. Latem wybiera się na Pomorze od 2 do 3 milionów turystów. Jak wpłynie to na wzrost zachorowań na koronawirusa?

Przewiduje się, że w najbliższe wakacje Pomorze odwiedzi od 2 do 3 milionów turystów, głównie z Polski. Czy jesteśmy przygotowani na gości, którzy oprócz nadziei na dobry wypoczynek i piękną pogodę mogą przywieźć do nas także koronawirusa?

📢 Koronawirus. Przybywa bezrobotnych w powiecie sztumskim, pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców

Wprawdzie powiat sztumski nie należy do uprzemysłowionych, lecz także na naszym terenie działa wielu przedsiębiorców, którzy odczuwają skutki ograniczeń wprowadzonych z nadejściem epidemii koronawirusa. Szczególnie dotkliwie dotyczy to małych i średnich przedsiębiorców. Do wszystkich płynie wsparcie udzielane z tzw. tarczy antykryzysowej.

📢 Burze na Pomorzu 11.06.2020. Ostrzeżenie IMGW. Silne opady deszczu, a nawet grad. Prognoza pogody na długi weekend 11.06 - 14.06.2020

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o możliwych burzach, silnym wietrze oraz opadach gradu na Pomorzu, których występowanie prognozuje się w czwartek, 11.06.2020 do godz. 14.

📢 Uroczystości Bożego Ciała w powiecie sztumskim - procesje tylko wokół kościołów [ZDJĘCIA]

W czwartek 11 czerwca odbywają się w całym kraju uroczystości kościelne Bożego Ciała czyli Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku nie odbędą się tradycyjne procesje ulicami miejscowości, jedynie procesje eucharystyczne wokół kościołów.

📢 Józef Sarnowski: Wyrazy wdzięczności dla medyków za ich wysiłek

Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego opublikował zdjęcie ze spotkania z Marzanną Kaczanowską, dyrektorką Szpitala Polskiego w Sztumie. Tematem spotkania było podziękowanie dla środowiska medycznego za wysiłek w okresie epidemii koronawirusa.

📢 Papierosy już nie w głównej roli. Powoli odchodzą na drugi plan. Czy całkowicie znikną z hollywoodzkich filmów?

„Przeżyłem, ale zostałem okaleczony. Większość mojej krtani została usunięta. Mam problemy z mówieniem, inni mają kłopot, aby mnie zrozumieć” – te poruszające słowa napisał Joe Eszterhas na łamach „The New York Times” w 2002 roku. Wybitny amerykański scenarzysta, węgierskiego pochodzenia, jest autorem kilkunastu scenariuszy, w tym wielu ze scenami palenia w „roli głównej”.

📢 Jak pościć? Zdrowa głodówka w 6 łatwych krokach

Zdrowa czy nie? Głodówka to kuracja, która słusznie budzi wiele kontrowersji. Wszystko zależy jednak od tego, jak przebiega. Oto najważniejsze pytania o to, w jaki sposób przeprowadzić zdrową głodówkę, wraz z odpowiedziami wyznaczającymi plan działania.

📢 Matura 2020 j. angielski p. rozszerzony. Odpowiedzi, ARKUSZ CKE

Matura 2020: język angielski poziom rozszerzony. W środę 10.06.2020 od godz. 14 maturzyści piszą test z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym. Jakie pytania pojawią się na egzaminie? Jaki był temat pracy pisemnej? W tym materiale znajdziesz ARKUSZ CKE, pytania i odpowiedzi z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym.

📢 Prof. Mikołejko: Polskość jest fascynująca, piękna i straszna

Jeżdżę po Polsce także dla siebie samego, żeby się odnaleźć w polskości. Żeby jej doświadczyć i przeżyć ją jak najgłębiej, także w wymiarze metafizycznym, związanym z kwestią dobra i zła. Pracy i niszczenia. Trwania i przemijania - mówi filozof prof. Zbigniew Mikołejko

📢 Matura 2020 angielski podstawa. ARKUSZ CKE, odpowiedzi. Co było na egzaminie z j. angielskiego 10.06.2020? Relacje uczniów. Znów przeciek?

Matura 2020: język angielski poziom podstawowy. W środę 10.06.2020 maturzyści piszą test z j. angielskiego. Jakie pytania pojawiły się na egzaminie podstawowym 10.06.2020 r.? Wiemy już, jaki był temat pracy pisemnej. Pojawiły się niepokojące informacje o kolejnym przecieku tematów maturalnych. Tu znajdziesz gorące relacje uczniów. W materiale również ARKUSZ CKE, pytania i odpowiedzi z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Sprawdź i porównaj swoje odpowiedzi!

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3