Tygodniowy przegląd prasy (Dzierzgoń, 26.04-2.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Dzierzgonia

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.04 do 2.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.04 do 2.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dzierzgonia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.04 a 2.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sztum wspomnienia - jak uroczystości Święta 3 maja obchodzono w roku 2013 [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Dzierzgoń od 26.04 do 2.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sztum wspomnienia - jak uroczystości Święta 3 maja obchodzono w roku 2013 [ZDJĘCIA]

Z powodu epidemii koronawirusa niemożliwe stało się zorganizowanie uroczystych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Warto więc wspomnieć, jak to święto obchodziliśmy w latach poprzednich.

📢 Kolejny numer kwartalnika "Prowincja" już gotowy - redakcja pisma nie podała jeszcze, w jaki sposób można go będzie nabyć

Drodzy Czytelnicy to już naprawdę blisko, coraz bliżej. Być może po najbliższej majówce ukaże się najnowszy i pierwszy w tym roku numer kwartalnika "Prowincja". Jeszcze chwila cierpliwości. Pewnie nie da się prędko spotkać, chyba że premier lub minister zdrowia przy następnej odsłonie pandemicznych ulg pomyślą o naszym kwartalniku i zezwolą zorganizować bezpieczne spotkania promocyjne. Będziemy na bieżąco informować gdzie będzie można kupić nasz kwartalnik. Tymczasem, na dobry początek, zamieszczamy wstępniak trzydziestej dziewiątej już "Prowincji" - pisze redakcja kwartalnika społeczno - kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław.

📢 Koronawirus. Aktualny raport Powiatowej Stacji Sanepidu dotyczący powiatu sztumskiego, według stanu na 1 maja

Podajemy dane nt. sytuacji epidemiologicznej dotyczącej koronawirusa w powiecie sztumskim według danych Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Malborku, na dzień 1 maja 2020 roku.

Tygodniowa prasówka 26.04-2.05.2020 Dzierzgoń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dzierzgoniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Przegląd prasy z kwietnia 2020 w Dzierzgoniu, najważniejsze informacje miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Dzierzgonia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Przedszkola i żłobki mimo "luzowania ograniczeń" nie zostana otwarte w najbliższy poniedziałek”?

📢 Koronawirus. 30 tysięcy pomorskich przedsiębiorców zostało już zwolnionych ze składek ZUS

Pomorskie oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zrealizowały pierwsze zwolnienia z opłacania składek za marzec 2020 roku. Z ulgi skorzysta ponad 30 tysięcy przedsiębiorców. Łączna kwota tych zwolnień wynosi ponad 41 milionów złotych.

📢 Pomorze: Zmarła 12. osoba chora na Covid-19. Kolejnych 6 zakażonych

Nowe zakażenia koronawirusem na Pomorzu 1.05.2020. W piątek 1 maja 2020 r. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 kolejnych osobach z Pomorza, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. To mieszkańcy Gdańska oraz powiatów starogardzkiego i tczewskiego. Niestety, zmarła kolejna, dwunasta osoba z Pomorza - mężczyzna w starszym wieku z powiatu wejherowskiego.

📢 Koronawirus. Długi weekend majowy - policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na terenie powiatu sztumskiego [ZDJĘCIA]

Komenda Powiatowa Policji w Sztumie zapowiada intensywne kontrole przestrzegania ograniczeń wprowadzonych dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w trakcie całego długiego majowego weekendu. Funkcjonariuszy Policji wspierać będzie Straż Miejska oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

📢 Koronawirus. Aktualny raport Powiatowej Stacji Sanepidu dotyczący powiatu sztumskiego, według stanu na 30 kwietnia

Przedstawiamy aktualny raport nt. sytuacji epidemiologicznej w powiecie sztumskim, na podstawie danych Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Malborku, według stanu na 30 kwietnia 2020 roku.

📢 Jakie sklepy otwarte 3.05.2020? Które czynne dłużej? Godziny otwarcia w długi weekend: Biedronki, Lidla, Kauflandu w majówkę 2020

Jak są otwarte sklepy na majówkę? Czy będzie można zrobić zakupy w Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja? M.in. takie pytania zadają sobie osoby, które na trzy dni wolnego postanowiły uzupełnić zapasy. Przed długim weekendem wiele sklepów przedłużyło godziny otwarcia, tak by mimo wprowadzonych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wszyscy klienci zdążyli zrobić zakupy. 1 i 3 maja sklepy są zamknięte. Gdzie zrobimy teraz zakupy dłużej, a które sklepy są otwarte krócej? Sprawdźcie godziny otwarcia popularnych marketów.

📢 15 najbardziej poszukiwanych zawodów w czasach epidemii COVID-19

Rekrutacja w dobie koronawirusa może budzić mieszane uczucia, zwłaszcza że wiele firm wstrzymało procesy rekrutacyjne. Warto jednak wiedzieć, że wzrosło zapotrzebowanie na niektórych pracowników. Przedstawiamy listę 15 zawodów, w których najłatwiej jest o pracę autorstwa ekspertów BBC.

📢 Top 10 porad, jak przestać jeść słodycze raz na zawsze!

Jedzenie słodyczy to problem nie tylko dzieci, ale i osób dorosłych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Mimowolne sięganie po słodkiego batonika, kruche ciasteczka, czy miękką drożdżówkę niestety oddalają spełnienie marzeń o wymarzonej sylwetce. Jedzenie słodkości codziennie pogarsza stan zdrowia, ponieważ zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy, insulinooporności, sprzyja nadwadze i otyłości oraz powoduje próchnicę zębów. Sprawdź 10 porad, jak przestać jeść słodycze w dużych ilościach i odzyskać kontrolę nad apetytem na nie!

📢 Przedszkola i żłobki mimo "luzowania ograniczeń" nie zostana otwarte w najbliższy poniedziałek

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział możliwość otwarcia od najbliższego tygodnia przedszkoli oraz żłobków, w ramach tzw. luzowania ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Bardzo powściągliwie patrzą na to samorządowcy, zwracając uwagę na brak jasnych procedur i wytycznych sanitarnych, bez których nie będą w stanie należycie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno dzieci jak też personelu placówek.

📢 Majówka 2020: Co wolno robić i jak ją spędzić?

Majówka 2020 w dobie koronawirusa będzie inna niż dotychczasowe majówki. Nie ma co liczyć na to, że hotele i pensjonaty zostaną otwarte na pierwszy, majowy weekend. Kolejny etap odmrażania gospodarki nastąpi po majówce. Co zatem wolno robić w tegoroczną majówkę? Czy wyjazd za miasto to dobry pomysł? Sprawdziliśmy, co nam wolno w świetle aktualnych zaleceń ministerstwa zdrowia i rządu?

📢 Turyści skarżą władze austriackiego Tyrolu za zbyt późne poinformowanie o epidemii koronawirusa w kurorcie narciarskim Ischgl

Co najmniej pięć tysięcy osób podpisało się pod pozwem przeciwko władzom austriackiego Tyrolu, którym zarzucają ukrywanie informacji o koronawirusie, przez co wielu turystów zaraziło się w narciarskim kurorcie Ischgl. O sprawie pisze "Financial Times", który przewiduje, że to może być początek fali pozwów tego typu.

📢 Koronawirus. Które kluby Ekstraklasy stracą najwięcej pieniędzy na braku kibiców na trybunach?

Koronawirus. Na mecze których drużyn z PKO Ekstraklasy przychodzi w najwięcej kibiców? Sprawdziliśmy oficjalne dane ze wszystkich spotkań w tym sezonie. Sprawdźcie, które kluby stracą najwięcej pieniędzy z biletów przez pandemię koronawirusa!

📢 Nowiutkie laptopy nadeszły już do Dzierzgonia - wkrótce trafią do uczniów szkół

Do Dzierzgonia nadeszły już laptopy, jakie samorząd otrzymał na podstawie porozumienia w ramach programu „Polska Cyfrowa”.

📢 Fryzjer zamknięty, a włosy rosną? Zobacz memy

Fryzjer zamknięty przez ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, a włosy rosną i rosną? Oto najlepsze memy ukazujące, jak radzimy sobie z wyglądem w czasie izolacji. Salony fryzjerskie, jak i cała branża kosmetyczno-usługowa, ze względów bezpieczeństwa pozostaje zamknięta. O ile z niektórymi rzeczami jesteśmy sobie w stanie poradzić sami, o tyle nieudane domowe fryzury nie tylko wołają o pomstę do nieba, ale i potrafią rozbawić do łez. Wyglądasz jak Chewbacca lub Kuzyn Coś, a może jesteś dumnym posiadaczem fryzury od garnka? Na poprawę humoru zobacz, jak inni radzą sobie z domowym strzyżeniem. Internauci nie znają litości!

📢 Sąd Najwyższy. Kamil Zaradkiewicz przejmie obowiązki Małgorzaty Gersdorf. Prezydent podjął decyzję

W związku z końcem kadencji I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf , prezydent Andrzej Duda powierzył wykonywanie jej obowiązków sędziemu Kamilowi Zaradkiewiczowi. Wcześniej SN informował, że do czasu zwołania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN, obowiązki I prezes SN przejmie prezes Sądu Najwyższego najstarszy służbą na stanowisku sędziego. Na to nie było jednak zgody Kancelarii Prezydenta.

📢 Majówka 2020 w obliczu koronawirusa. Jak ją spędzimy? Polacy mimo pandemii nie odpuszczą grilla w długi weekend majowy

Majówka 2020 będzie się znacząco różniła od tych, które znamy z poprzednich latach. Epidemia koronawirusa uniemożliwi cieszenie się wycieczkami, dalszymi wypadami za miasto czy spotkaniami z dużą grupą znajomych. Jakie plany na długi weekend majowy mają Polacy? Okazuje się, że wielu z nas nie wyobraża sobie majówki bez... grilla. Nawet w czasach epidemii koronawirusa.

📢 Alimenciarze z Pomorza poszukiwani przez policję cz. 2. Od lat nie płacą alimentów na dzieci. Dane dłużników alimentacyjnych [zdjęcia]

Ponad 280 mieszkańców województwa pomorskiego jest poszukiwanych przez policję, gdyż nie płacą alimentów na swoje dzieci. Niektórzy ukrywają się od wielu lat. Jeśli wiesz, gdzie przebywają, powiadom policję - zrobisz przysługę dzieciom i bliskim, wobec których nie wywiązują się ze swoich rodzicielskich obowiązków. Zobacz listę dłużników alimentacyjnych - część 1 (nazwiska od J do M).

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3