Sztumianie widoczni w V Biegu Papiernika

Piotr Piesik
Arkadiusz Kosiński
Widoczni byli na trasie V Biegu Papiernika w Kwidzynie reprezentanci sztumskiego środowiska sportowego. W klasyfikacji drużynowej team Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr zajął trzecie miejsce.

Bieg Papiernika stanowił część święta firmy International Paper Kwidzyn, zawody zostały znakomicie zorganizowane przez kwidzynian, to z pewnością jedna z najlepszych w kraju imprez biegowych na dystansie 10 km. Bieg rozgrywany był w trudnych warunkach, w upale, mimo to ukończyło go 2251 zawodników i zawodniczek, wśród nich 32 w barwach LKS Zantyr. Sztumianie biegali też w składzie innych drużyn, np. na liście zawodników znaleźliśmy reprezentantów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie.

Bieg wygrał Haron Sirma (Kenia) w czasie 30.29 - ten sam zawodnik zwyciężył 3 maja w Sztumskim Biegu Solidarności. Drugi był Marcin Chabowski (Wejherowo) z czasem 30.45.

Najlepszy spośród sztumian Krzysztof Garbowski uplasował się na 38. pozycji z czasem 36.56. Miejsce 52. zajął Seweryn Jażdżewski - 37.39. Kolejne pozycje sztumian, których dostrzegliśmy na liście wyników do miejsca 300: 63. Jan Giembicki 38.25, 65. Rafał Chętnik 38.36, 67. Mariusz Kowalski 38.38, 83. Krzysztof Spalk 39.26, 94. Mirosław Kucharski (Kom. Pow. PSP) 39.46, 134. Andrzej Łukomski 40.55, 152. Mateusz Owczarek 41.14, 172. Tomasz Chabowski 41.42, 177. Krzysztof Sosnowski (Kom. Pow. PSP) 41.51, 183. Paweł Sierocki (Kom. Pow. PSP) 42.08, 235. Magdalena Bucewka 43.33.
Na podium dla najlepszych oprócz drużyny stanął jedynie Mieczysław Dobrenko, drugi w swojej kategorii wiekowej.