Puchar Polski w Nordic Walking w sobotę na leśnych trasach wokół Parpar

Piotr Piesik
To tylko część spośród licznej ekipy sztumskiego Zantyra na zawodach Pucharu Polski w Michałowicach Archiwum LKS Zantyr Sztum
Kolejna edycja Pucharu Polski w Nordic Walking została rozegrana w Michałowicach na Mazowszu. Podobnie jak w poprzednich zawodach cyklu reprezentanci Zantyra Sztum zajęli kilka miejsc na podium. Już w sobotę rywalizacja w Parparach w Pucharze Polski! Nasi "maszerzy" liczą na dobre wyniki, warto wesprzeć ich sportowym dopingiem.

Zawody Pucharu Polski w Michałowicach - jesteśmy winni kibicom informację o wynikach - rozgrywano jak zwykle na dwóch dystansach – 5 km i 10 km. Rozegrano też półmaraton. Na krótszym dystansie w swoich kategoriach wiekowych: Kinga Stępień zajęła 1. miejsce, na 2. pozycjach finiszowali: Monika Malinowska, Barbara Gruszka i Maciej Grabowski; trzecie lokaty zajmowali: Barbara Krawczykowska, Jadwiga Halik – Lewandowska, Roman Lewandowski i Zdzisław Tryba.

Na 10 km swoją kategorię wygrała Grażyna Malinowska; na 2. miejscach finiszowali: Karolina Grabowska, Andrzej Stępień oraz Jan Kołpak; na 3. miejscu marsz zakończyli: Irena Kołpak i Ryszard Olszewski. W Michałowicach startowali ponadto: Bożena Grabowska, Jacek Grabowski (oboje w półmaratonie), Aleksandra Kucio, Eugeniusz Słonina i Regina Langmesser.

Już 28 sierpnia, czyli w najbliższą sobotę odbędzie się IV edycja Pucharu Polski w Nordic Walking w Parparach w gminie Sztum. Wszystko rozpoczyna się o godz. 8. wydawaniem pakietów startowych uczestnikom zawodów.

O godz. 10. na trasę wyruszą rywalizujący w półmaratonie, godzinę później zgłoszeni do dystansu 10 km. O godz. 11.15 oficjalne otwarcie imprezy, o godz. 11.40 start na dystansie 5 km.

Trasa prowadzi pętlą o długości 5 km, wyznaczoną w lasach wokół Uśnic i Parpar. Około godz. 14. przewidziano dekoracje najlepszych.

Zawody w Parparach mają nie tylko sportowe znaczenie – chodzi o pomoc kilkuletniej Mai cierpiącej na kłopoty ze wzrokiem.