Przegląd tygodnia w Dzierzgoniu, najważniejsze wydarzenia od 12.07 do 18.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.07 do 18.07.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.07 do 18.07.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dzierzgonia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.07 a 18.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Temperatura wody w Bałtyku teraz. Sprawdź, gdzie 19.07 warto się kąpać w morzu 🏖️”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Dzierzgoń od 12.07 do 18.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Temperatura wody w Bałtyku teraz. Sprawdź, gdzie 19.07 warto się kąpać w morzu 🏖️

Szukasz informacji o temperaturze wody w Bałtyku? Teraz jesteś w dobrym miejscu. Na bieżąco sprawdzamy informacje zarówno o aktualnej temperaturze morza, prędkości wiatru na kąpielisku, jak i o temperaturze powietrza nad morzem. Sprawdź, jaka jest dzisiaj (19.07.2020) temperatura wody w Bałtyku na popularnych kąpieliskach i wybierz się popływać tam, gdzie będzie najprzyjemniej.

📢 Imieniny Wincentego. Kiedy są imieniny Wincentego? Najbliższe imieniny wypadają 19.07. Życzenia i wierszyki na imieniny Wincentego

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Wincenty? Imieniny Wincentego obchodzimy 22 stycznia, 8 marca, 20 marca, 5 kwietnia, 24 maja, 14 lipca, 19 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 25 września, 27 października. Najbliższe imieniny wypadają więc 19.07. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Wincentemu. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

📢 Gdzie i kiedy nie będzie prądu na Pomorzu. Wyłączenia energii w lipcu. Kiedy brak prądu? Awaria prądu. Aktualizacja 18.07.20 [LISTA]

Gdzie dzisiaj nie będzie prądu? Podajemy planowane wyłączenia prądu w największych pomorskich miastach i powiatach w lipcu 2020. Na liście m.in. Gdańsk, Kosakowo, Somonino, Sierakowice, Kościerzyna, Kartuzy, Chmielno, Starogard Gdański, Sulęczyno, Gniew, Pelplin, Skórcz. Podajemy godziny odcięcia prądu i konkretne adresy, których dotyczą. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Navitel T757 7'' 16GB LTE Czarny (T757LTE)


Tygodniowa prasówka 12.07-18.07.2020 Dzierzgoń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dzierzgoniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Droga wojewódzka ze Starego Targu do Górek wreszcie zmodernizowana w całości [ZDJĘCIA]

Od wielu lat mieszkańcy powiatu sztumskiego postulowali wyremontowanie kilku dróg wojewódzkich na naszym terenie. Przyznać trzeba, że postępy w tej dziedzinie są wyraźne. Przykładem droga z Górek do Starego Targu.

📢 Policjanci spotkali się w Dzierzgoniu z seniorami - ostrzegali m.in. przed próbami wyłudzenia od nich pieniędzy

Spotkanie policjantów z seniorami odbyło się w Dzierzgoniu. W jego trakcie rozmawiano m.in. na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak zapobiegać oszustwom dokonywanym metodami "na policjanta" lub "na wnuczka".

📢 Piłkarze z Czernina zapowiadają ambitną walkę w klasie A [ZDJĘCIA]

Od nowego sezonu ligowego na szczeblu piłkarskiej klasy A mieć będziemy dwie kolejne drużyny z powiatu sztumskiego – KS Czernin i Błyskawica Postolin w momencie przerwania rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa zajmowały dwa pierwsze miejsca w tabeli, awansowały o klasę wyżej.

📢 UFO na Pomorzu. Gdzie było je widać? Niewyjaśnione zjawiska w regionie. Relacje świadków wywołują gęsią skórkę!

Od połowy lat 50. XX wieku wielokrotnie zaobsewowano nad Pomorzem niezidentyfikowane obiekty latające. Tu też doszło do jedynej, w miarę dobrze udokumentowanej katastrofy obiektu latającego, który mógł być statkiem kosmicznym obcych. Zachowały się relacje świadków, którzy potwierdzają przebieg niecodziennych zdarzeń. Niektóre z nich przyprawiają o gęsią skórkę... Kliknij w galerię i przeczytaj!

📢 Nowe numery telefonów do sztumskiego szpitala – warto się zapoznać! Z początku może być niełatwo...

Spółka Szpitale Polskie zakupiła nową centralę telefoniczną do sztumskiego szpitala, w związku z czym zmieniają się numery telefonów kontaktowych do lecznicy oraz sposób uzyskiwania połączeń. Warto się z tym zapoznać, ponieważ zmiany weszły w życie od 15 lipca.

📢 Dotacja od marszałka na drogi - wśród beneficjentów samorządy z powiatu sztumskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przekazał kilku samorządom lokalnym dotacje na modernizację lokalnych dróg. W gronie włodarzy, którzy odebrali dokumenty o przyznaniu pomocy znaleźli się burmistrzowie Dzierzgonia i Sztumu – Jolanta Szewczun i Leszek Tabor.

📢 Paweł Chmielnicki zagra dziś koncert "In memoriam Ennio Morricone" - początek o godzinie 19!

Paweł Michał Chmielnicki zagra dziś o godz. 19. na fortepianie oraz instrumentach klawiszowych w koncercie "In memoriam Ennio Morricone". Koncert odbędzie się na dziedzińcu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

📢 Imieniny Niecisława. Kiedy są imieniny Niecisława? Najbliższe imieniny wypadają 15.07. Wierszyki z okazji imienin dla Niecisława

Dla niektórych imieniny są równie ważne, lub nawet ważniejsze, jak urodziny. Kiedy obchodzimy imieniny Niecisława? Sprawdź by nie przegapić imienin. Najbliższą datą imienin Niecisława jest 15.07. Imieniny Niecisława wypadają również 15 lipca. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wierszyków i życzeń imieninowych. Czy znasz jakiegoś Niecisława?

📢 Imieniny Egona. Kiedy są imieniny Egona? Najbliższe imieniny wypadają 15.07. Życzenia i wierszyki na imieniny

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Egon? Imieniny Egona obchodzimy 15 lipca. Najbliższe imieniny wypadają więc 15.07. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Egonowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

📢 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie sztumskim - co zgłaszali mieszkańcy w I połowie tego roku

Komenda Powiatowa Policji w Sztumie opublikowała informację, jakie zagrożenia od początku bieżącego roku zgłaszali mieszkańcy powiatu sztumskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

📢 Smaki Pomorza. Odcinek 8: Węgorz z lanymi kluseczkami w otoczeniu kaszubskich akcentów i... zabytkowych lokomotyw

  • Szukałem, szukałem i w końcu znalazłem. Znalazłem prawdziwe serce Kaszub! - stwierdził z uśmiechem Mistrz Kulinarny Krzysztof Szulborski. Zapraszamy Państwa na 8 już odcinek wyjątkowego programu "Smaki Pomorza", w którym co tydzień gotujemy i próbujemy regionalnej kuchni. A dzisiejsze miejsce jest naprawdę niezwykłe...

📢 Próba przemytu do Zakładu Karnego - telefony, karty pamięci oraz anaboliki miały trafić do osadzonego [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Sztumie udaremnili przedostanie się na teren jednostki przedmiotów niedozwolonych. W czasie kontroli przesyłki adresowanej do osadzonego ujawniono 9 telefonów komórkowych, 5 zegarków z funkcją telefonu, 5 kart pamięci, 50 ampułek oraz 493 tabletki zawierające substancje anaboliczne. Wszystko to ukryte było we wnętrzu radiomagnetofonu.

📢 Z dwoma promilami alkoholu mężczyzna usiadł za kierownicą samochodu - został zatrzymany przez policję

Nietrzeźwy kierowca osobowego forda został zatrzymany przez policjantów na terenie Sztumu. Po badaniu alkomatem okazało się, że w organizmie ma blisko 2 promile alkoholu. W dalszą drogę już nie pojechał.

📢 Baśkarze powrócili do gry - bardzo dobry występ sztumian na turnieju w Więcborku [ZDJĘCIA]

Baśkarze spotkali się na turnieju po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. W Więcborku rozegrano II Turniej Jana, z udziałem baśkarzy z powiatu sztumskiego, którzy licytowali i rozgrywali z dużym powodzeniem.

📢 Błędy w pielęgnacji włosów. 10 rzeczy, których nie powinnaś robić swoim włosom

Twoje włosy są przesuszone, łamliwe, a może wypadają? To nie musi być oznaką jakiejś choroby, przyczyną tego może być nieodpowiednia codzienna pielęgnacja.

📢 Imieniny Dobrogosta. Kiedy są imieniny Dobrogosta? Najbliższe imieniny wypadają 14.07. Wiersze z okazji imienin

Dla niektórych imieniny są równie ważne, lub nawet ważniejsze, jak urodziny. Kiedy obchodzimy imieniny Dobrogosta? Sprawdź by nie przegapić imienin. Najbliższą datą imienin Dobrogosta jest 14.07. Imieniny Dobrogosta wypadają również 14 lipca. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wierszyków i życzeń imieninowych. Czy znasz jakiegoś Dobrogosta?

📢 Imieniny Ulryki 14.07. Jakie życzenia złożyć Ulryce? Życzenia imieninowe dla Ulryki

Imieniny Ulryki są obchodzone 14.07. Solenizantce na pewno będzie miło, kiedy otrzyma miłe i spersonalizowane życzenia. Wybrane życzenia imieninowe dla Ulryki można wpisać do kartki imieninowej lub wysłać jako wiadomość sms. Które życzenia na imieniny Ulryki będą najlepsze? Znana nam Ulryka z pewnością ucieszy się z pięknych życzeń, które przygotujemy. Z okazji imienin Ulryki można przygotować bukiet kwiatów jako drobny upominek dla Ulryki. Czy znasz Ulrykę? Złóż jej serdeczne życzenia imieninowe. Sprawdźmy, jakie jest pochodzenie imienia Ulryka. Które cechy charakteru wyróżniają osoby o imieniu Ulryka?

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3