Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjant ze Sztumu w gronie dawców komórek szpiku kostnego - może uratować życie genetycznemu bliźniakowi

Piotr Piesik
Piotr Piesik
Archiwum KPP Sztum
Aspirant sztabowy Krzysztof Cebula ze sztumskiej Komendy Powiatowej Policji podarował innemu człowiekowi najcenniejszy dar - szansę na życie. Po kilku latach od rejestracji jako dawca dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Aspirant sztabowy Krzysztof Cebula ze sztumskiej komendy podarował innemu człowiekowi najcenniejszy dar - szansę na życie. Po kilku latach od rejestracji jako dawca dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby. Wzorem naszego kolegi zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie Fundacji DKMS - czytamy w informacji opublikowanej przez Komendę Wojewódzką Policji.

- 44-letni asp. sztab. Krzysztof Cebula służy w Policji od 20 lat. Zawsze stawia dobro innych ponad swoje. Przez całą służbę w Policji kieruje się słowami roty ślubowania oraz broni bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatu sztumskiego. Sam o sobie skromnie mówi, że robi na co dzień to, co do niego należy, a służbę w Policji wybrał świadomie, zdając sobie sprawę z obowiązków, jakie za tym idą. I nie były to słowa rzucane na wiatr.

W październiku 2019 roku sztumski policjant otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojemu genetycznemu bliźniakowi. Funkcjonariusz po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorego mężczyzny z Polski, nie zastanawiał się ani chwili. Od razu potwierdził, że podtrzymuje chęć zostania dawcą. Po przejściu badań, które sprawdziły jego aktualny stan zdrowia, trafił do kliniki, gdzie pobrano z jego krwi obwodowej komórki macierzyste.

Jak wspomina Krzysztof Cebula -Po odebraniu telefonu z DKMS-u poczułem ogromną radość. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dlatego też zostałem policjantem. Dostałem szansę, by dać komuś nadzieję i drugie życie.

Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku - Oddanie szpiku nie wymaga żadnego wysiłku i poświęcenia, a sprawia ogromną radość i satysfakcję, że można pomóc drugiej osobie, która tego potrzebuje. Podkreślał, że każdy może spróbować rejestrując się w banku dawców szpiku i osobiście poczuć radość z pomocy jeśli odnajdzie się bliźniak genetyczny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto