Piotr Nowosielski pokonał dystans pełnego ironmana w malborskim triathlonie - wielkie gratulacje! [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Archiwum Piotra Nowosielskiego
Piotr Nowosielski, zawodnik i wiceprezes Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum wystartował w zawodach XIX Castle Triathlon Malbork. Pokonał dystans pełnego ironmana - wielkie gratulacje!

Piotr Nowosielski stanął do rywalizacji w XIX Castle Triathlon w Malborku, na dystansie pełnego ironmana. To ekstremalny wysiłek, rywalizacja obejmuje bowiem pływanie na dystansie 3800 m, jazdę rowerem na 180 km oraz bieg maratoński, czyli 42 km i 195 m.

Zawodnik Zantyra już od dawna przygotowywał się do tych morderczych zawodów. Ostatecznie pokonał ironmana w czasie 11 godzin 28 minut i 27 sekund, zajmując 115. miejsce na 232 uczestników. W kategorii wiekowej M45 zajął 20. pozycję.

Oto rezultaty na poszczególnych odcinkach: pływanie 3800 m w 1.20,20; jazda rowerem 180 km w 6.07,23; bieg maratoński w 3.50,32.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani