Pierwsze starty kolarzy sztumskiego Lidera w wyścigach na szosie [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Archiwum klubu Lider
Pierwsze starty mają już za sobą kolarze sztumskiego klubu Lider. Jechali ze zmiennym szczęściem, w silnie obsadzonych zawodach w okręgu kujawsko - pomorskim.

Zawodnicy Lidera Sztum rozpoczęli od startu w międzynarodowym kryterium ulicznym w Grucznie, rozgrywanym na krótkiej pętli w bardzo dynamiczny sposób. W kategorii żak swój pierwszy wyścig zaliczył Adrian Wojtacki zajmując 36. miejsce. Dobrze pojechali młodzicy – Julian Plewako ukończył wyścig na 14. pozycji, Hubert Zaboronek zajął 36. miejsce, Beniamin Socha nie ukończył wyścigu. Dodać warto, że w tej kategorii wystartowało 59 zawodników a średnia prędkość zwycięzcy wynosiła 35,39 km/godz.

Wśród juniorów młodszych pojechał Mateusz Tengowski, lecz nie ukończył wyścigu. Z 44 zawodników na starcie do mety dojechało tylko 17.

W rywalizacji juniorów Michał Derdej również nie dojechał do mety, na 40 startujących ukończyło 28. Dzielnie walczyła juniorka Joanna Gresik – w kategorii open zajęła 44. miejsce.

Następnego dnia nasi kolarze pojechali w wyścigu ze startu wspólnego w Kijewie Królewskim. Julian Plewako zajął 31. miejsce, Joanna Gresik finiszowała na 14. pozycji, Michał Derdej nie ukończył zawodów.

Klub Sportowy Lider w tym samym czasie zorganizował rajd rowerowy po Ziemi Sztumskiej. Trasę poprowadzono w dużej części po leśnych duktach, zakończenie rajdu odbyło się przy ognisku ze smakowitym żurkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie Zróbmy Coś Razem ze Sztumskiego Pola z sołtysem Jarosławem Kazimierowiczem. Kolejny rajd odbędzie się 29 września na trasie ok. 35 km..

Klub Lider odbył walne zebranie, na którym dokonano zmian w zarządzie klubu. Ze stanowiska wiceprezesa odwołany został Eugeniusz Słonina, wybrano na tę funkcję Piotra Sochę. Prezesem pozostał Grzegorz Niewdana, sekretarzem Marcin Stec, obsługę księgową prowadzi Aleksandra Stefańska. Trenerem kolarzy jest Robert Buber – Bubrowiecki. Co bardzo istotne, z klubem nadal współpracują dotychczasowi sponsorzy.

- Eugeniuszowi Słoninie bardzo dziękujemy za pracę i wysiłek włożony dla klubu. Wszystkim życzymy jak największych sukcesów – dodaje Grzegorz Niewdana.