Bardzo dobry start piłkarzy Powiśla Dzierzgoń

Piotr Piesik
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń znakomicie rozpoczęli sezon 2016/2017 w IV lidze. Pokonali na wyjeździe silny zespół Cartusii Kartuzy 2:1.

Do przerwy prowadzili gospodarze, którzy zdobyli bramkę po strzale Mateusza Niedźwieckiego w 11. minucie gry. W II połowie meczu Cartusia marnowała dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku, za to Powiśle wyprowadzało kontry, które przyniosły bramki w 59. minucie po strzale Mateusza Pietrzyka i w 65. min. po uderzeniu Patryka Galeniewskiego.

Powiśle: Kowalski - Berk (46. Olszewski), P. Galeniewski, A. Galeniewski, Gruszewski (76. Przybyszewski), Hadrysiak, Kruczkowski, Majewski (46. Gajewski), Muller, Orłowski, Mateusz Pietrzyk (90 +2. Kulas).

W najbliższą sobotę inauguracja IV ligi przed publicznością w Dzierzgoniu - o godz. 16. na stadionie przy ul. Krzywej Powiśle podejmie drużynę Jaguara Gdańsk