Piłkarze Powiśla Dzierzgoń wysoko wygrali w Skarszewach

Piotr Piesik
Archiwum
W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej drużyna Powiśla Dzierzgoń odniosła wysokie zwycięstwo z Wietcisą Skarszewy 5:1.

Mecz toczył się na boisku w Skarszewach. Faworytem spotkania byli dzierzgonianie, Wietcisa zajmuje bowiem przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do przerwy rezultat brzmiał 0:3. Honorowa bramka dla gospodarzy padła przy stanie 0:4.

Bramki dla Powiśla zdobywali: Krzysztof Wierzba 3 - w 28, 44 i 90. minucie gry, ponadto Michał Tomczyk - 2 - w 35. i 65. minucie spotkania.

Powiśle zagrało w zestawieniu: Kowalski - Chyła, M. Hadrysiak, Gajewski, Kacprowicz, Cierlicki, Wiercioch, Ruciński (70, Wnuk), Wierzba, Drzyzga, Tomczyk (70, Czahuk). Od 60. minuty dzierzgonianie grali w dziesięciu, drugą zółtą kartkę obejrzał bowiem Kacprowicz.

Kolejny mecz Powiśla w sobotę, 19 kwietnia o godz. 14. z Amatorem Kiełpino, na boisku w Dzierzgoniu.