Udany sparing piłkarzy Olimpii Sztum

Piotr Piesik
Bardzo udany był ostatni sparing piłkarzy Olimpii Sztum przed wznowieniem rozgrywek IV ligi. Na sztucznym boisku w Malborku sztumianie wygrali z Lechią II Gdańsk 3:0. Do przerwy był wynik bezbramkowy.

Bramki dla Olimpii zdobyli: Sławomir Korda w 58. minucie gry, Micheasz Maciąg sześć minut później oraz Maciej Pluta w 88. minucie.

Na tle rywali występujących na co dzień w III lidze sztumianie zaprezentowali się bardzo dobrze. Już w I połowie spotkania mieli dogodne sytuacje do zdobycia bramki, choć przeciwnicy również groźnie atakowali. Bramki padły dopiero w II części spotkania. Warto przypomnieć, że kilka dni temu z tym samym przeciwnikiem Olimpia przegrała aż 1:8.

Dobry występ w ostatnim sparingu jest pozytywnym prognostykiem przed pierwszym meczem wiosennej rundy IV ligi. W niedzielę, 16 marca, o godz. 17. na boisku w Malborku Olimpia zagra z Pomezanią w kolejnych derbach Powiśla.